WP Ważny temat Partner edycji
WP Ważny temat Partner edycji Bella Happy

Z tatą na podbój świata. Rodzinne zabawy na świeżym powietrzu

Partner edycji Bella Happy
Nasze pociechy rozwijają się i uczą każdego dnia, najchętniej poprzez zabawę. Coraz cieplejsze dni zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu – to doskonała okazja, żeby opiekę nad maluchem przejął tata. W jego towarzystwie nawet zwykły spacer, wyprawa do lasu albo na plac zabaw może zmienić się we wspaniałe przeżycie.

Nie da się zaprzeczyć, że kontakt dziecka z tatą znacznie się różni od relacji z mamą. Kobieta jest dla malucha przede wszystkim opiekunką, a także ostoją bezpieczeństwa – karmi, spełnia jego potrzeby, przytula i kładzie do snu. W każdą z tych czynności może (i powinien!) włączać się także tata. Mężczyźni mają w sobie wiele chłopięcej fantazji, która sprawia, że kąpiel w wannie staje się wielką, morską przygodą, karmienie łyżeczką przypomina nawigowanie samolotu, a zmianie pieluszki towarzyszą wygłupy i radosny śmiech.

Nie inaczej jest podczas aktywności na świeżym powietrzu. Poznawanie świata u boku taty to gwarancja cennych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Jak spędzać czas z dzieckiem poza domem? Wykorzystaj nasze pomysły na kreatywne zabawy, w których ojcowska siła i fantazja sprawdzą się doskonale. Zanim jednak wyruszycie na poszukiwanie przygód i wrażeń, zaopatrzcie się w pieluchomajtki Bella Baby Happy Pants z systemem Quick and Easy System. To nieoceniona pomoc w nauce samodzielności, ale też świetne rozwiązanie dla aktywnych, pełnych życia szkrabów, które podczas spacerów i zabaw potrzebują komfortu. Docenią je także ojcowie, gdyż zmiana pieluchomajtek nie wymaga wielkiego wysiłku i zajmuje zaledwie parę chwil. Podczas spaceru przydadzą się także chusteczki nawilżane, którymi odświeżymy skórę dziecka, zapewniając mu przyjemne uczucie czystości.

Zamki warowne z piasku

Który maluch nie lubi zabawy w piaskownicy? Zakładamy też, że większość szkrabów z podekscytowaniem słucha bajek o zaczarowanych królestwach. A gdyby tak połączyć obie te przyjemności w jedną zabawę? Budowanie zamków z piasku z pomocą taty to ogromna frajda, a jeżeli dodatkowo towarzyszy temu bajka o dzielnych rycerzach, radość jest podwójna. Wyobraźnia taty na pewno nie zawiedzie, dzięki czemu popołudnie w piaskownicy zmieni się w czas magicznej zabawy.

Podniebna podróż kolorowego latawca

Zabawę latawcem pamiętają jeszcze nasi rodzice i dziadkowie i z pewnością przyznają nam rację – obserwowanie jego lotu dostarcza ekscytujących wrażeń. Dawniej latawce konstruowało się w domu, przymocowując sznurek i barwną tkaninę do drewnianego stelaża. Dziś latawce można kupić w każdym sklepie z zabawkami. Obserwowanie kolorowego przedmiotu unoszonego podmuchami wiatru jest dla dziecka wielką frajdą. To także wymarzona zabawa z tatą, który także będzie z niej czerpał wiele radości.

Wodna żegluga

Jeżeli maluch znudzi się podniebnymi zabawami, warto zaproponować mu regaty na wodzie. Nie, nie mamy na myśli prawdziwego rejsu, tylko papierowe statki, które można puszczać po jeziorze, rzece albo nawet niewielkim stawie w parku. W tym celu tata musi wcześniej złożyć kilka papierowych łódeczek, a następnie… pora na zawody! Który ze statków wygra i jakie przeszkody napotka po drodze? Ta zabawa to nie tylko wspaniałe emocje, ale także cenna lekcja,
podczas której dziecko odkrywa, że niektóre przedmioty mogą unosić się na powierzchni, a inne po wrzuceniu do wody od razu opadają na dno.

Zabawa w kałużach

Wiosenne i letnie ulewy pozostawiają po sobie rozległe i głębokie kałuże – źródło prawdziwej uciechy każdego małego brzdąca. Zamiast kręcić nosem na brodzenie w wodzie, lepiej zaopatrzyć pociechę w kalosze oraz płaszcz przeciwdeszczowy i pozwolić mu radośnie skakać po wodzie. W towarzystwie taty zabawa w kałuży będzie jeszcze ciekawsza! Gry i zabawy w przeskakiwanie, chlapanie i moczenie bucików to frajda, którą kochają nie tylko małe, ale także większe dzieci…

Namiot w ogrodzie

Jeżeli mieszkacie w domu z niewielkim choćby ogrodem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urządzić tam biwak. Maluchowi na pewno spodoba się zabawa w podróżników, chowanie się w namiocie oraz odpoczynek i spora dawka czułości na trawie. W towarzystwie ulubionych zabawek oraz smacznych przekąsek popołudnie pod namiotem dostarczy wam wielu wspaniałych wrażeń.

Magia tęczowych baniek

Mydlane bańki to chyba najtańsza zabawka, która dostarcza maluchom tak wiele radości. Bańki można kupić w każdym kiosku albo zrobić je samodzielnie z wody i mydła. Lśniące, tęczowe bąbelki przykuwają wzrok szkraba, który – zafascynowany ich wyglądem – wyciąga rączki, żeby je złapać. Bańki pękające z pluskiem to mnóstwo śmiechu i radości. Co więcej, w ten sposób można bawić się absolutnie wszędzie – w parku, na ulicy oraz na tarasie.

Ahoj, leśna przygodo!

Pierwszy spacer po lesie? Koniecznie w towarzystwie taty, który doskonale sprawdzi się jako przewodnik i opiekun małego odkrywcy – pokaże dziecku leśne zwierzęta, różne gatunki roślin i liści, zwróci uwagę malca na śpiew ptaków i odgłos owadów. To wspaniała lekcja przyrody, którą docenią nawet bardzo małe dzieci.

Wizyta w ZOO

Dzieci kochają świat zwierząt, a nie ma lepszego miejsca do odkrywania ich sekretów niż ogród zoologiczny. Warto przeznaczyć na taką wycieczkę cały dzień, zabierając do torby prowiant, napoje, nawilżane chusteczki i pieluchomajtki na zmianę, dzięki którym mały tropiciel dzikich stworzeń przez cały czas będzie czuł się czysto i komfortowo. Każdy przystanek na szlaku to inne zwierzątko, z którym wiąże się wiele ciekawostek. Wyprawy do ZOO mogą obudzić w malcu fascynację światem przyrody i zwierząt. Kto wie, czy w przyszłości nie zapragnie podróżować i badać ich życia w naturalnym środowisku?